Niepowtarzalne wykończenie ścian i podłóg dzięki listwom korkowym

Korek jest naturalnym surowcem pozyskiwanym z dębu korkowego, niezwykłego drzewa, które wytwarza grubą korę o niespotykanych właściwościach. Narasta ona samoistnie, w momencie obumierania tkanki okrywającej, zwanej potocznie „korkiem”. Korek w swoim składzie zawiera suberynę, która odpowiada za nieprzepuszczalność dla cieczy i gazów, dodatkowo ją wzmacniając. Korek posiada niezwykłe właściwości termoizolacyjne, antystatyczne, a także antyalergiczne. Jest elastyczny i ściśliwy.
korkowa mozzaika
Dzięki temu łatwo się go obrabia, a przy ustąpieniu nacisku, szybko wraca do poprzedniej postaci. To niewątpliwie w 100% naturalny surowiec, którego dotąd żadna inna technologia nie jest w stanie naśladować. Te wszystkie niekwestionowane zalety sprawiły, że korek znalazł zastosowanie w wielu branżach przemysłu obuwniczego, motoryzacyjnego, w budownictwie, reklamie czy meblarstwie. Wykonuje się z niego galanterię, meble korkowe, panele, płytki ścienne, a także listwy wykończeniowe.

Listwy korkowe – idealne wykończenie różnych powierzchni

Listwy wykończeniowe są nieodłącznym elementem, który zabezpiecza łączenie ścian z podłogą. Stosując listwy korkowe można w estetyczny sposób dopracować wygląd różnych powierzchni, ale również nadać pomieszczeniu ładny i gustowny wygląd. Dzięki zastosowaniu listew korkowych zapobiegniemy zabrudzeniom ścian. Korek jest antystatyczny, więc nie przyciąga kurzu. Bardzo łatwo się go czyści. Wystarczy tylko łagodny detergent i wilgotna szmatka. Korek jest surowcem niezwykle odpornym na uszkodzenia mechaniczne, co daje pewność, że listwy korkowe nie będą się kruszyć i nie stracą swoich właściwości nawet po wielu latach.
cork underlay

Listwy korkowe – szeroka gama produktów, które dopasujesz do każdej powierzchni

Dzięki szerokiej gamie listew korkowych w postaci ćwierćwałków, listew przypodłogowych, narożnikowych, a także listew ozdobnych, które znajdziemy na stronie cork24.co.uk, mamy możliwość wyboru odpowiedniego kształtu. Dzięki temu, że korek jest bardzo elastyczny, wszystkie listwy korkowe możemy docinać dostosowując je do indywidualnych potrzeb. Listwy korkowe świetnie maskują różne łączenia podłogi ze ścianą lub dwóch ścian, ubytki lub inne uszkodzenia powierzchni. Dzięki zastosowaniu listew korkowych każde wnętrze nabierze eleganckiego wyglądu, połączonego z nowoczesnym, a przede wszystkim ekologicznym stylem. Stosując listwy korkowe mamy pewność, że wybieramy materiał odporny na zmiany temperatury i wilgoć, jak również całkowicie ekologiczny, co zapewnia użytkowanie w zgodzie z naturą.