Czy student ma uciążliwy dostęp do gotówki?

Kredyt dla studenta to pożyczka finansowa przeznaczona w głównej mierze dla każdego studenta, który rozpoczął edukację na uczelniach wyższych przed ukończeniem dwudziestu pięciu lat. Na polskim rynku pojawiły się kilka lat temu, jednakże dla wielu ludzi okazały się ogromną pomocą. Nie każdy student może oczekiwać pomocy finansowej ze strony rodziców, czy też ma możliwość rozpoczęcia pracy podczas studiów, w szczególności jeśli są to studia dzienne. Wówczas właśnie świetnym rozwiązaniem może okazać się kredyt studencki.

Środki finansowe, które mogą otrzymywać studenci podczas studiowania po ich ukończeniu należy oddać, jednak ich oprocentowanie jest dość niskie i przystępne. Można sprawdzić ranking chwilówek. Spłata zadłużenia zaczyna się dwa lata po zakończeniu studiów. Przez okres studiowania oraz przez dwuletni okres karencji odsetki naliczane przez bank pokrywa państwo. Trzeba również zdawać sobie sprawę z istotnej kwestii: każdy student, który znajdzie się w grupie pięciu najlepszych studentów kończących uczelnię w określonym roku, może ubiegać się o umorzenie części kredytu. Z drugiej strony trzeba pamiętać jednak, że przerwanie studiów będzie oznaczać konieczność natychmiastowej spłaty posiadanego zadłużenia. Kredyt może zostać natomiast umorzony w przypadku trudnej sytuacji finansowej.

O kredyt studencki mogą ubiegać się zarówno studenci dzienni, zaoczni, a także wieczorowi wszystkich typów uczelni – i państwowych i niepublicznych. Należy zainteresować się tego typu produktem finansowym, bowiem dla wielu osób rozpoczynających edukację na wyższej uczelni, może być to jedyna i bardzo korzysta szansa na kontynuacje edukacji. Decyzję o pobieraniu kredytu należy jednak podjąć odpowiedzialnie.